Buraya Slogan Gelebilir.

NexoPack Konteyner Hava Yastığı (Dunnage Bag)

Konteyner Hava Yastığı Nedir? (Dunnage Bag)

Konteyner hava yastığı ya da diğer adı ile dunnage bag, genellikle iç tarafı polietilen film ve dış tarafı polipropilen ya da kraft malzemenin laminasyonu ile oluşturulmuş yardımcı bir aksesuardır. Konteyner hava yastığı hava tabancası ile şişirilerek tır, gemi, tren ve uçak ile paletli yüklerin sevkinde devrilmeyi önleme ve yük güvenliğini sağlamada kullanılan sabitleme yardımcısıdır. Yük sabitleme ve yük güvenliğinde ekonomik, sağlam ve kolay uygulanabilir özelliklerinden dolayı nakliye, lashing firmaları, liman işletmecileri ve üreticiler tarafından tercih edilmektedir. Hava yastıkları tren, gemi, uçak, tır ve diğer nakliye araçları ile sevk edilen malların, yükleme sonrası nakliye sürecinde, paletlerin arasındaki boşluklar nedeniyle zarar görmesini ve ürünlerin devrilmesini önlemek amacı ile kullanılır. Hava yastıkları bu boşluklara koyularak kolilerin dengede kalmasını sağlar ve malların devrilmesini önler.

Konteyner Hava Yastığı Nerelerde Kullanılır?

Konteyner hava yastığı paletler arası boşluklarda, konteyner duvarı ile yük arası boşluklarda tavan boşluklarında ve bireysel olarak sabitlenmesi istenilen yüklerin güvenliğinin sağlanması istenilen her türlü konteyner, tır, havayolu, demiryolu taşımacılığında devrilmeyi önleme ve yük sabitleme amacı ile kullanılır.

Konteyner Hava Yastığı Nasıl Kullanılır?

Öncelikle sabitlenmesini istediğimiz yükün boşluğunun tespit edilmesi ve buna uygun konteyner hava yastığı seçilmesi gerekmektedir. Boşluk arasına dunnage bag yerleştirilir. Konteyner hava yastığı tabancası ya da standart hava tabancalarına Genopak olarak size vereceğimiz şişirme başlık aparatı takılarak hava yastığı şişirilir. Ürünlerimiz kolay şişirilebilir ve uygulaması pratiktir. Nem ve sudan etkilenmez. Kullanıldıktan sonra, özel yaylı valf sistemi sayesinde havası pratik bir şekilde indirilir ve tekrar kullanılabilir. İç kısmında kullanılan plastik özel bir yapıda olup kesinlikle hava kaybına sebep olmaz. Esnek yapısı sayesinde tonlarca basınca dayanabilir. Yatay ve dikey olarak kullanılabilir. Şişirme valfi isteğe göre ön ya da yan yüzeye uygulanabilir. İhtiyacınıza göre istenilen ölçü ve ebatta özel üretim yapılabilir.

Konteyner Hava Yastığı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Ürünü kullanacağınız yüzeyde sivri bölgeler, palet kıymıkları gibi hava yastığını delecek riskler kontrol edilmelidir. Konteyner yastığı hava tabancası ürünümüz belli bir basınçtan sonra emniyetlidir ve fazla şişirme yapmaz. Ama yine de hava yastığı üzerinde gereksiz fazla basınç uygulamaktan kaçınılmalıdır. Konteyner hava yastığı yük ağırlığına göre Level 0, Level 1, Level 2, Level 3, Level 4, Level 5 olmak üzere 5 ayrı yük grubu için özel olarak üretilmektedir. Ürünü kullanacağınız yükün ağırlığı ve nakliye şekline göre uygun level dunnage bag kullanılmalıdır.

Kaliteli Bir Konteyner Hava Yastığında Aranan Özellikler Nelerdir?

• Dunnage bag delinme direnci yüksek olmalıdır.
• Dikim kalitesi iyi olup sızdırma yapmamalıdır.
• Kolay şişirilebilir ve söndürülebilir olmalıdır.
• Farklı yük koşullarında dayanıklılığını korumalıdır.
• Talep edilen level seviyesine uygun olmalıdır.
• Nem ve suya karşı dayanıklı olmalıdır.
• Çevreye duyarlı ve geri dönüştürülebilir olmalıdır.
• Laminasyon filminin bariyer özelliği iyi ve hava geçirgenliği olmamalıdır.

Translate »